Kwota wolna od podatku w 2018r. – EDIMAR Solutions

Kwota wolna od podatku w 2018 r. zostanie podwyższona do 8 tys. zł

Propozycja zmiany kwoty wolnej od podatku na 2018 r. został jest już zatwierdzony. Resort finansów zapowiada również, że kwota wolna od podatku w najbliższych latach zostanie zmieniona. Biorąc pod uwagę bardzo niskie wartości możemy uznać ten zabieg za pozytywny.

Staje się to bardzo pozytywne dla osób otrzymujących niskie dochody w tym również przedsiębiorców.Jako zwykli podatnicy nie posiadaliśmy możliwości aby odczuć zmiany pozytywne , jak również i te negatywne dotyczące decyzji wyższej kwoty wolnej od podatku. Czy decyzja była prawidłowa możemy tylko i wyłącznie powiedzieć po złożeniu zeznania podatkowego za rok 2017.

kwota wolna od podatku 2018

Kwota wolna i progi dochodowe w 2018 r.

Wprowadzona w 2017 r. zmiana w naliczaniu kwoty wolnej od podatku spowodowała trochę zamieszania przy naliczaniu wynagrodzeń. Szacowanie dochodu przez pracowników i składanie oświadczeń było podstawą do naliczania przysługującej pracownikowi ulgi. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący rok nie przyniesie większych zmian w kwestii zasad naliczania wynagrodzeń – pozostaje jednak czekać na pojawienie się konkretnych wytycznych dotyczących sposobu postępowania na 2018 r. Weryfikacja trafności złożonych przez pracowników na 2017 r. oświadczeń będzie miała miejsce dopiero po zamknięciu roku podatkowego i będzie podstawą do ewentualnych korekt oświadczeń złożonych na kolejny rok.

Czy wyższa kwota wolna wpłynie na zaliczki przedsiębiorców?

Pojawił się jednak nowy projekt, który może wpłynąć na płatności zaliczek przez przedsiębiorców – jest to proponowane zwolnienie z obowiązku zapłaty zaliczek na podatek dochodowy, jeśli ich łączna wartość nie przekroczy 1 tys. zł. Jest to forma odroczenia zapłaty podatku dla podatników osiągających niskie dochody. Jeśli w ciągu całego roku wysokość zaliczek nie osiągnie tej kwoty, to zapłata podatku nastąpi dopiero wraz ze złożeniem rocznego rozliczenia. Zmiana będzie dotyczyć podatników PIT i CIT.

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *