JPK SAGE Symfonia 2.0- Jednolity plik kontrolny, zastosowane w systemie

Implementacja pliku JPK SAGE Symfonia 2.0 

Zatwierdzone nowe zasady rozliczania oraz kontroli podatkowej dla małych przedsiębiorców. Mali przedsiębiorcy mają obowiązek juz od 1 stycznia 2018 r. składania organom kontroli skarbowej szczegółowych danych podatkowych. Dane dotyczące kontroli przygotowywane są i wysyłane w formie elektronicznej. Do tego celu powstał elektroniczny format XML wymiany danych pomiędzy urzędem a podatnikiem. Jeden z producentów

Wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego jest to przede wszystkim wsparcie dla naszych organów podatkowych, aby w szybki i bezbolesny sposób zamknąć działalność małego podatnika. Jest to również ułatwienie do usprawnienia i wprowadzenia e-kontroli podatkowych. W przypadku gdy mamy wszystkie dane elektroniczne ustawodawca jest w stanie przypisać jeden zespół kontroli podatkowej do większej ilości przedsiębiorców. Tym samym dążymy do tego, aby wykonać o wiele większą ilość e-kontroli w stosunku do obecnych “fizycznych” kontroli w siedzibie podatnika.

JPK SAGE Symfonia 2.0-  Jan.Sz i tylko jego problemy księgowe!

Wyobraźmy sobie, że Pan Janek.Sz miał jednodobową działalność gospodarczą i księgowość w formie księgi przychodów. Księgowość prowadził samodzielnie w prostym sprawdzonym bezpłatnym programie, który do tej pory sprawdzał się doskonale. Jego komunikacja z Urzędem Skarbowym była tylko i wyłącznie na etapie wysyłania deklaracji podatkowych VAT-7 i rozliczania zaliczek na podatek dochodowy. Taki model prowadził przez ostanie 15 lat działalności. Nagle gdy Rząd RP postanowił uszczelnić system podatkowy okazało się, że niestety jest zmuszony oddać swoją księgowość do biura rachunkowego. Jest to podyktowane tylko i wyłącznie koniecznością wysyłania pliku JPK. Niestety w obecnych warunkach jako podatnik nie czuje się pewnie i dlatego też woli oddać rozliczenie do specjalistów. Takie dodatkowe czynności niestety kosztują i Pan Jan jest zmuszony do rezygnacji z niektórych usług na rzecz Państwa Polskiego.

Oczywiści powyżej opisana sytuacja jest bardzo naciągana ponieważ Pan Jan może nadal sam przygotować plik JPK i go wysłać, lub zapłacić nieduże pieniądze i przekazać sprawę do biura rachunkowego. Niestety wielu przedsiębiorców nie ma czasu na wdrażanie nowych funkcjonalności w życie i pozostaje tylko i wyłącznie skorzystanie z odpowiedniego oprogramowania.

Wybór odpowiedniego Systemu Księgowego

Wybór systemu jest niezwykle trudny ponieważ na rynku mamy wielu producentów oprogramowania księgowego. Szczególnie tych producentów którzy są już na rynku wiele lat i posiadają sprawdzone rozwiązania. Oczywiście gdy spotkamy się z przedstawicielami danej marki każdy zachęci Nas do zakupu proponowanego rozwiązania.

JPK SAGE Symfonia 2.0

Konsultanci EDIMAR Solutions zajmują się wdrożeniami systemów juz od ponad 15 lat  nasz wybór padł miedzy innymi na rozwiązania JPK SAGE Symfonia 2.0. Nie będziemy tutaj zachęcać i zachwalać systemu ponieważ każdy może go różnie ocenić. Wszystko zależne jest od wymagań jakie stawiamy przy wdrożeniu. Zakładając, że prowadzimy KPiR skupimy się na programie Symfonia 2.0 Mała Księgowość. System działa w środowisku MS Windows oraz od niedawna możemy zakupić system w chmurze, o szczegółī zapraszamy do działu handlowego .

 

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *